Hayvancılıkta Çadır Yapıların Kullanımı

Hayvancılıkta Çadır Yapıların Kullanımı

Günümüzde hayvancılık yatırımları giderek ivme kazanmakta. Bu ülkemiz açısından oldukça olumlu bir gelişme fakat yatırımcı için büyük bir maddi sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Yeni iş kuracakların veya mevcut işini büyütmek isteyen yetiştiricilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi de barınak inşası. Günümüzde barınak inşaatlarında çeşitli teknikler kullanılmakta fakat bu teknikler oldukça büyük meblağlara mal olmaktadır.  Bu noktada günümüzde popülerliği giderek artan çadır yapılar devreye giriyor. Tarımsever ekibi sizler için Türkiye’nin önde gelen çadır yapı üreticisi Güleçyüz Çadır ile hayvancılıkta çadır yapıların kullanımını konuştu. İşte detaylar…

  • Güleçyüz Çadır Kimdir?

1998 yılında Ankara’da kuruldu. Kurulduğu günden beri yalnızca çadır yapılar üzerine çalışmış bir aile şirketidir. Teslim ettiği başarılı projeler ile bugün sektörde önde gelen firmalardan birisidir. İstanbul yolu 12. Km deki fabrikasında uzman ekibiyle çalışmalarına devam etmektedir.

  • Neden Çadır Yapılar Tercih Edilmelidir?

Yeni bir yatırıma başlayacak olan veya mevcut işletmesini büyütmek isteyen yetiştiricilerimizin belini büken şeylerden birisi de barınak maliyetleridir. Betonarme barınaklar, ahır içi sistemlerin de eklenmesiyle beraber oldukça pahalıya mal olmaktadır. Oysaki çadır yapıların betonarme yapılarda hiçbir farkı bulunmamaktadır. Yatırımcı betonarme yapıların uzun ömürlü olacağını söylüyor. Fakat yine de en az 10 yılda bir çatı-duvar bakımlarının yaptırılması gereklidir. Kaliteli bir çadırda da tavan kaplamasının 5 yılda, yan kaplamaların da 8-10 yılda bir değiştirilmesi gerekir. Ayrıca çadır kaplamasının bakım maliyeti betona göre çok daha düşüktür. Kısaca, barınak maliyetlerini düşürmek isteyenler gönül rahatlığıyla çadır yapıları tercih edebilirler.

  • Çadır Barınakların Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Çadırın yapısı temelde çelik konstrüksiyon üzerinin branda kaplanması esasına dayanır. Piyasada merdiven altı üreticilerin artmasıyla birlikte pek çok çeşitte kalitesiz çadırlar üretilmeye başlandı.

 

 Gerçek sağlam çadır ilk olarak iç-dış galvanizli iskeletten yapılmalıdır. Bu çadırın ömrünü etkileyen en önemli şeydir. Sadece dış galvanizli iskeletten yapılmış olan çadırlarda çok kısa bir zaman sonra oksitleme meydana gelir.

İç Dış Galvanizli Borular

Çadırın içinde doğal bir yaşam ortamının sağlanması için kullanılan branda çok önemlidir. Mutlaka anti bakteriyel brandaların kullanılması gerekir. Piyasada malı ucuza mal etmek için geri dönüşüm malzemesinden imal edenler bulunmaktadır. Üç kuruş kar etmek için hayvanlarınızın sağlığıyla oynamayın! Brandanın ışık geçirgenliği ve rüzgar direnci de hayvanlarınızın sağlığını korumak için önemli faktörlerdir.

Antibakteriyel Dış Branda

Çadırın uzun yıllar boyunca sert rüzgarlara ve kar yüküne maruz kalırlar. Yıllar içerisinde çadırın güvenle kullanılabilmesi için kullanılacak profillerin ve makas sistemlerinin sağlam olması gerekir. Öncelikle kıvrım bölgelerinde kaynaklı birleştirme yerine bükülmüş demir kullanılması gerekir. Böylelikle sert rüzgarlarda yeterli direnci gösterebilirler. Bunun yanında profillerin birleşme yerlerinde yine kaynaklı birleştirme yerine geçme sistemi kullanılmalıdır. Güleçyüz çadır sistemlerinde profillerin ucun boğularak birbirine geçmesi sağlanır. Kaynaklanması gereken ek parçalarda ise elektrot kaynağı yerine gaz altı kaynak kullanılmalıdır.

Kaynaksız Büküm Yerleri

 

Geçmeli Kaynasız Boru Sistemi

 

  • Kış Aylarında Çadırları Isıtmak Zor mudur?

Çadır barınaklarda kış aylarında ısıtma konusunda hiçbir olumsuzluk yaşanmamaktadır. Peki, bu nasıl sağlanıyor? Kullanılan brandaya ek olarak yalıtım malzemesi olarak keçe kullanılmaktadır. Bunun dışında çadırın dış cephesine ilave yalıtım malzemesi de ilave edilmektedir. Yalıtım seçenekleri çadırın projelendirilmesi sırasında size opsiyon olarak sunulmaktadır.

 

Keçe Yalıtım Malzemesi

 

  • Güleçyüz Çadır Neden Tercih Edilmeli?

Piyasada pek çok merdiven altı üretici bulunmakta. Bu firmalar yaptıkları çadırlara ömür boyu garanti verirler. Fakat kullanıcı bir sorunlar karşılaştığında firmayı yerinde bulamamaktadır. Güleçyüz Çadır Türkiye ve Orta Doğu pazarındaki en köklü üreticilerden biridir. 1998 yılından beri aynı adresinde hizmet vermektedir. Bunun yanında Türkiye genelindeki binlerce referansımız kalitemizin ispatıdır. Bizimle çalışmak isteyen müşterilerimiz isterlerse daha önce yaptığımız işleri ziyaret edebilirler. Onlara satış öncesi ve sonrası her desteği veriyoruz. Fiyatlarımıza gelecek olursak piyasa genelinde bu kaliteye göre en uygun fiyatı sunuyoruz. Aklında böyle bir yatırım düşüncesi olan yetiştiricilerimiz bize her konuda danışabilirler.

  • Güleçyüzün Ayrıcalıkları
  1. İç dış galvanizli profil kullanırız
  2. Kaynaksız geçme yöntemi iskelet kurarız
  3. Kurumsal köklü bir firmayız

 

Güleçyüz Çadır

 

İletişim Bilgileri

İstanbul Yolu 12. Km 1740. Sokak No: 19-21-23-25  Yenimahalle/ANKARA

Telefon: 0 312 278 37 08 /  0 533 664 17 01

www.gulecyuzcadir.com

 

Bir cevap yazın