Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Organik Yumurta Kümes Şartları

Organik Yumurta Kümes Şartları

Organikyumurta üretimi çiftlik maliyeti” Organik yumurta üretiminde ilk kural hayvan sağlığına uygun şartlarda kapalı kümesini yapmak tır. Organik yumurta işletmeçiliği Organik yumurta yada doğal yumurta organik yumurta yetiştiriçiliği salma tavukçuluk üretimin de kümes alınıçak hayvan sayısına göre doğru olan mt/2 de kümes yapılmalıdır.

İster betonarme ister prefabrik ister ise izalasyonlu çadır dan tavuk kümesinde kaç tavuk kaç metreye konulur” tavuk kümesi yapılabilinir.önemli olan doğru şartlara göre olması dır.
tavuk kümesinde sıcaklık ne olmalı dır.Tavuk kümesi yaparken öncelikle kış aylarında soğuk a karlı yaz aylarında ise sıçak a karlı izalasyona dikkat edilmeli dir.

tavuk kümesinde havalandırma nasıl olmalı? Kümesler de en önemli olması gerekenler den biri de havalandır madır.Yapacağınız kümes için dikkat edilmesi gerekenler te yeterli adet te ve ölçüde pencereler olmalı ve bu pencereler de ise sineklikleri de olmalı dır..Ayrıca tavuk kümesinde ışık klandırma nasıl olmalı dır.kümes hayvan adet i ve tavuk kümeslerinde bit için ne yapılmalı dır.kümes büyüklüğüne göre yetecek ölçüde havalandırma fanları takılmalı dır.

tavuk kümesinde nelere dikkat edilmeli dir” Kümes in tabanı beton olmasında fayda var dır ve beton üzerine kaba talaş serilmeli dir.

tavuk kümes çeşitleri Kümese konulucak tavuk sayısına göre yeterli adette ve doğru ölçüler de tavuk kümeslerinde folluk sayı nasıl olmalı ” folluk lar konulmalı,tavuklar için folluk nasıl olmalı folluk lar tavukların rahat edebiliçeği ölçülerde olmalı dır.

tavukların çok yumurta yapması için neler yapılır. Tavukların daha rahat edebilmeleri için yeterli ölçülerde tavuk tünekleri nasıl olmalı tüneklikler olmalı ve bu tüneklikler hayvan nın rahat kullanabiliçeği ölçülerde şartlarda olmalı dr.

Yapacağınız tavuk kümes maliyeti kümes ler de mümkün oldukça saç, teneke,tek başına branda,ve aşhaptan yapmamanız daha doğru olur.

Kümesiniz de yeterli adette ve ölçülerde Işıklandırma tesisatı kurulmalı dır.

Tavsiye edilebilinicek tavuk kümeslerinde dezenfeksiyon nasıl olur” kümes ler betonarme(tuğla,pirket,betopan ,vs) gibi yapı malzemeleri,izalasyonlu çadır kümesler,prefabrik tavuk kümesi yaparken nelere dikkat edilmeli dir. kümes ler dir.

Yapacaganız kümes te beslenecek tavuk sayısına göre yeterli tavuk yemlik ve sulukları nasıl olmalı yemlik ve suluk sistemini tavukların rahat kullanabiliçeği şekilde yapılmalı dır.

tavuk kümeslerinde tüneklik nasıl olmalı dır. Kümes yaparken muhakkak profösyönel yardım almalısınız,bu çok daha doğru bir tavuk kümesin de folluk nasıl olmalı kümes yapımında büyük faydası oluçak tır.

Organik Yumurta Kümes Şartları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık