Reklam
DOLAR: 5.87 TL
EURO: 6.53 TL

Tavuklarımızı Nasıl Beslemeliyiz?

Tavuklarımızı Nasıl Beslemeliyiz?

Salma Tavukçuluk (doğal yumurta) üretiminde çok önemli olan kurallardan bir tanesi de tavuklarda doğru beslenme şeklidir.

Salma tavukçuluk (köy yumurtası )üretimi yapacak kişiler doğru yarkayı aldığı takdirde belli bir besi programı vardır, almış olduğunuz 16/17 haftalık yarka size geldiği günden itibaren yumurta başlangıç piliç geliştirme yemi verilmelidir. Bu yem hayvanının yumurtaya hazırlanmasında yardımcı olan bir yemdir, fabrikasyon bir yemdir ve bu yemi % 5/10 yumurta görene kadar kullanmalısınız.

% 5 /10  yumurta verimi olduğunda ise bu sefer gerçek doğal içerikli yem kullanımı başlanmalıdır.

Piyasada fabrikasyon olarak satılan kimyasal içerikli yumurta yemleri ile de yüksek verim alabilirsiniz fakat malum ürettiğiniz yumurtaya doğal demek pek uygun olmayacaktır. Ayrıca fabrikasyon yemden dolayı gerçek köy yumurtası lezzetini yumurtadan alma şansı olmaz. Fabrikasyon yemler kapalı kümes şartlarındaki tavuk enerjisine göre hesaplanmış yemlerdir, bu da sizin gezen enerji yakan tavuklarınız için uygun değildir, çok daha fazla yem sarfiyatı olabilmektedir..

Bazı insanların dedigi gibi sadece mısır kırığı vererek yada buğday-arpa vererek basit ve sıradan amatörce beslenme ile tavuktan gerçek verimi alma şansınız yok tur. Tavuk beslenmesi gayet bilinçli yapılması gereken bir durumdur. Gerçek verimi almanız ve hayvan sağlığının devamını sağlamanız açısından bu kesinlikle şarttır.

O yüzdendir ki salma tavuk için özel olarak hazırlanmış doğal içerikli yem rasyonu vermenizde fayda vardır.

 

Doğal Çiftliğe Teşekkürler…

http://dogalciftlik.net/tavuklarimizi-nasil-beslemeliyiz/

Tavuklarımızı Nasıl Beslemeliyiz? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık